O nás

Česká akademie jógy

IMG 7451upr zmensČ.A.J., z.s. je zapsaným spolkem příznivců jógy, učitelů/lektorů/trenérů jógy i vyznavačů ostatních aktivit, směřujících k sebepoznávání a osobnímu růstu.

Vznikla v lednu 2007 a od té doby prošlo výukou v jejích kurzech už na 1000 studentů - lektorů jógy. 

AKADEMIE

V rámci naší akademie provozujeme kurzy Lektor jógy 3. třídy, 2. třídy a Nadstavbové studium jógové filosofie a terapie ve spolupráci s FF UK pro budoucí učitele jógy, kteří v závěru každého jógového kurzu skládají zkoušky, tak pro zájemce, kteří chtějí studovat jen pro sebe a nestačí jim běžná lekce jógy. Ti pak zkoušky skládat nemusejí.

Jde především o kvalitní výuku lektorů jógy - spolupracujeme proto s Univerzitou Karlovou – Fakultou tělesné výchovy a sportu (FTVS) a od roku 2012 také s Filozofickou fakultou (FF UK) v Praze.

Kurz 2. třídy je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a můžete si po jeho úspěšném dokončení zažádat o živnostenský list.

Kurzy a jejich návaznost

 

caj-lekce-verejnostLEKCE JÓGY PRO VEŘEJNOST

V tuto chvíli většina lekcí pro veřejnost probíhá online. Jakmile to bude možné, některé lekce budou probíhat ve studiu ARHA na Praze 6, případně ve studiu Yogaspace, kde máme nově pronajatý sál pro určité hodiny či kurzy.

 

V profilech jednotlivých lektorů naleznete jejich soukromé lekce, které nabízejí.

 

V rozvrhu lekcí pro veřejnost naleznete lekce a kurzy s Ladou Rokosovou a lekce s Marií Moravcovou.

Zde si můžete vybrat z nabízených jógových lekcí 

 

caj-seminareSEMINÁŘE, PŘEDNÁŠKY, KURZY ČI ČTENÍ (PRO VEŘEJNOST I NAŠE STUDENTY)

V průběhu školního roku (od září do června) pro vás máme připravenu pestrou nabídku aktivit, která svým zaměřením pokrývá širokou paletu jógové tematiky.

 

Stejně jako u lekcí jógy i zde platí, že přednášející jsou odborníci ve svém oboru. Můžete se tedy těšit na celou škálu vědecky či badatelsky podložených informací, které vám pomohou na cestě za poznáním a třeba i vyvrátí mýty, kterými je jóga (zejména její filosofie, historie a související oblasti bádání: náboženství, víra, pojetí duše, etika...) opředena.

 

JAK A KDE

Aby vám z naší nabídky nic neuniklo, doporučujeme sledovat sekci NOVINKY na našem webu, přihlásit se k odběru našeho newsletteru, který rozesíláme jednou měsíčně (formulář najdete na každé stránce vždy dole pod kontakty) či sledovat naši Facebookovou stránku, případně Instagram, kam pravidelně vkládáme upozornění na nové příspěvky, zajímavé články a události.

 

Výuka v trenérské škole pak probíhá i na jednotlivých fakultách Univerzity Karlovy (na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze a na Filozofické fakultě UK v Praze).

Pro mimopražské, kteří by se rádi zúčastnili víkendových seminářů a kurzů, nabízíme možnost přespání v některém studiu (dle kurzu) za správní poplatek 150 Kč/noc.

 

studio annamalai 1

NAŠI ABSOLVENTI

Č.A.J. se může pochlubit řadou úspěšných absolventů, z nichž někteří absolvují po čase Trenérskou školu I. třídy znovu (postupně se proměňující obsah studia a obměna lektorů je přivádí k touze opakovaně na sobě pracovat a potkat se s novými tématy či z nových úhlů prohloubit stávající vědomosti).

Je samozřejmostí, že všichni členové týmu Č.A.J., kteří se o Vás starají, tuto Trenérskou školu sami absolvovali. Do tohoto týmu v současné chvíli patří:

Tuto školu navštěvovali či navštěvují v současném českém jógovém světe často frekventovaná jména - mj. Máša Svobodová, Zdeněk Štička, Josef Vajnar, Pavel Hájek, Vašek Krejčík, Věra Vojtěchová, Martin Wagenknecht, Lucie Procházková, Marie Hledíková, Petra Špindlerová, Pavla Rožumberská, Karin Póčová -  Peštová, Živana Stupková, Jana Konrádyová, Kamila Neumannová, Marcela Mikešová, Lenka Kýrová ... a mnoho dalších úspěšných minulých či stávajících "studentů" naší Trenérské školy, z nichž mnohé dávno znáte z jejich vlastních lekcí, jógových studií či nově vzniklých jógových škol.

 

pen

Pokud váháte, zda se přihlásit do naší akademie, přečtěte si reakce našich bývalých i stávajících studentů. Snad Vám jejich milá slova, za která velice děkujeme, pomohou ve vašem rozhodování.

Odkaz ZDE

 

VÝHODNÉ ČLENSTVÍ

Pro naše členy zajišťujeme o 15 % nižší ceny vybraných nabízených aktivit, přednostní zařazení do pořadníku před nečleny, možnosti splátek kurzů a další...

Zde si, prosíme, přečtěte podmínky přijetí a výhody členství v Č.A.J:

Rádi v našich řadách přivítáme i Vás.

Za tým České akademie jógy

Ing. Lada Rokosová

předsedkyně představenstva České akademie jógy

Aktuálně

Jógový víkend v lesním resortu Zvánovice


pořádáme pro vás 10. - 12. května 2024


Podrobnosti a přihlášky ZDE